Jak wzrosną płace w tym roku?

Wzrost wynagrodzeń za wykonywaną pracę, to temat, który zawsze budzi gorące emocje, zwłaszcza u pracowników. Każdy chce bowiem zarabiać jak najwięcej. Przeważnie z początkiem nowego roku prowadzane są zmiany legislacyjne podnoszące wynagrodzenie minimalne.

Dotyczy to zarówno umów o pracę, jak i umów cywilnoprawnych w tym umowy o dzieło czy umowy zlecenie. Co to jest wynagrodzenie minimalne? Jest to najniższa stawka, jaką pracownik może otrzymać zgodnie z przepisami prawa za wykonywaną przez siebie pracę. Więcej informacji można otrzymać zapisując się na szkolenia z prawa pracy.

Jaki będzie wzrost wynagrodzenia w bieżącym roku?

Zgodnie ze zmianami legislacyjnymi, jakie weszły w życie, w bieżącym roku ulega zmianie i to znaczącej, wysokość wynagrodzenia minimalnego. Jeszcze w ubiegłym roku było to 2250 brutto za przepracowanie pełnego etatu w ramach stosunku pracy. Nowe przepisy przewidują podwyżkę wynagrodzenia minimalnego.


Zapoznaj się z tematem: podatek dochodowy szkolenia


W tym roku ma to być 2600 zł brutto, czyli wzrost będzie wynosił aż 350 zł brutto. Zmiany w wysokościach wynagrodzeń nie są wprowadzane zbyt często, jednak warto je śledzić, aby posiadać aktualne informacje. Jest to szczególnie istotne dla właścicieli firm, którzy muszą odpowiednio zaplanować wydatki na wynagrodzenia pracownicze.

Kodeks pracy szkolenia o wynagrodzeniach

Szkolenie wynagrodzenia to skuteczny sposób na to, aby zdobyć aktualne informacje dotyczące wysokości wynagrodzeń pracowniczych. Udział w szkoleniu pozwala na to, aby nie marnować czasu na samodzielne studiowanie wprowadzanych zmian.

Udział w szkoleniu jest płatny, jednak są różne kanały pozwalające na uzyskanie przynajmniej częściowego dofinansowania. Szkolenia takie mogą być organizowane albo w formie otwartej, na którą zaproszeni są wszyscy chętni, bądź też w formule zamkniętej. Na jakie inne szkolenia z tematyki prawa pracy warto zwrócić uwagę? Jedną z propozycji jest zfśs. Można na nim dowiedzieć się wszystkiego na temat świadczeń socjalnych organizowanych przez zakład pracy.